پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩ - 
1 2 3
 
تنها بيمارستان دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با درجه يک عالي.این بیمارستان طرف قرارداد با کلیه بیمه های درمانی می باشد.  

 

منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 199627
 بازدید امروز : 835
 کل بازدید : 2828055
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.07
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی بیمارستان امام حسین (ع)

مانور تخلیه در بحران در بخش روانپزشکی زنان و مردان برگزار گردید.

دکتر مجید شجاعی "دبیر کمیته مدیریت خطر ، حوادث و بلایا" عنوان کرد: مانور مانور تخلیه در بحران در بخش روان پزشکی زنان و مردان ساعت ۸ صبح با طرح 1سناریو و4 بیمار نما در قالب دور میزی و عملیاتی شروع شد . پس از مشاهده ی حریق در یکی از اتاقهای بستری بیماران توسط یکی از پرستاران بخش،اطلاع رسانی به سرپرستار بخش و سپس به دفتر پرستاری از طریق تلفن بخش صورت گرفت. کد تخلیه توسط دفتر پرستاری ، پس از هماهنگی با رییس بیمارستان به بخش ابلاغ گردید . بیمارنماها دارای یک سناریوی مکتوب بودند . نیروهای بیماربری و خدماتی فراخوانده شدند . تجهیزات و وسایل موردنیاز از جمله برانکار برزنتی ، ویلچر، آمبوبگ ، کیسه ی جابجایی مدارک پزشکی ، ماژیک و... از قبل آماده و در دسترس قرار گرفته بود.
با توجه به سناریو تعیین شده و دستورالعمل تخلیه ی بیمارستان ، بیمارانی که در معرض خطر ناگهانی بوده ، تخلیه باید سریع انجام پذیرد، بنا براین از تریاژ معکوس برای تخلیه ی بیماران استفاده شد . بیمارانی که کمتر به کمک نیاز داشته و حرکت بیشتری داشتند در اولویت اول خارج شدند . در اولویت بعدی بیمارانی که نیاز به کمک یا حمل با ویلچر داشتند توسط نیروهای خدماتی خارج شدند . سپس بیماری که نیاز به حمل با برانکار و تجهیزات حمایتی تنفسی داشت توسط نیروهای خدمات و بیمار بری ، بهیار و پرستار بخش خارج گردید . مدارک پزشکی بیمار در کیسه قراداده شد و با ماژیک مشخصات بیمار روی آن درج و با بیمار منتقل گردید .

دکتر شجاعی افزود : از جمله نقاط قوت این مانور می توان به هماهنگی و همکاری مناسب واحدهای مختلف ، وجود راههای خروج و خروج اضطراری از دو طرف بخش، وجود تابلوی اعلام کدهای اضطراری در بخش ( بازنگری جدید )، وجود فضای مناسب بین تختها در استفاده از ویلچر و برانکار جهت جابجایی بیمار، عریض بودن راههای خروج اضطراری ، آگاهی و اشراف سرپرستارو پرسنل بخش به دستورالعمل تخلیه در زمان بحران ، آمادگی مناسب بخش و دسترسی به تجهیزات و وسایل مورد نیاز تخلیه اشاره نمود .

وی در خصوص نقاط قابل بهبود گفت : عدم انطباق جابجایی و حمل بیمار با دستورالعمل " نحوه جابجایی درون بخشی و بین بخشی بیماران" ، عدم تعیین مکان محافظت شده / نیروهای محافظ بیماران تخلیه شده در دستورالعمل تخلیه ی بیمارستان با توجه به وضعیت خاص بیماران روان ، تعداد کم بیمارنماها ، سطح لغزنده ی پله های خروج اضطراری ، کمبود تجهیزات از جمله برانکاربرزنتی ، عدم حضور نگهبان در شیفت عصر و شب در بخش ( از ساعت 4 به بعد) و کمبود نیروی خدماتی در بخش ، جانمایی نامناسب تابلوی مسیر خروج اضطراری ، عدم وجود تابلوی خروج اضطراری در مجاورت در خروج اضطراری از جمله نقاط قابل بهبود در مانور برگزار شده بود.


دکتر شجاعی در خصوص راهکارهای ارائه شده به آموزش مداوم پرستاران، بهیاران ، کمک بهیاران ونیروهای خدمات و بیمار بری در مورد جابجایی ایمن بیمار، دستورالعمل تخلیه و روش اجرایی گزارش حادثه ، تعیین مکان محافظت شده / نیروهای محافظ بیماران روان تخلیه شده در دستورالعمل تخلیه ی بیمارستان ( طرح و بررسی در کمیته ی مدیریت خطر ) ، برگزاری مانور با تدارک بهتر و تعداد بیشتر بیمار نما ، نصب ترمز پله روی سطوح لغزنده ی پله های خروج اضطراری، پیگیری دریافت تجهیزات مورد نیاز از جمله برانکاربرزنتی با هماهنگی وفتر پرستاری، پوشش بخش با نگهبان در شیفت عصر و شب و خدمات در حد امکان ، اصلاح جهت نصب تابلوی مسیر خروج اضطراری، درخواست دریافت و نصب تابلو خروج اضطراری از بهداشت حرفه ای و تاسیسات اشاره نمود.

 


٠٩:٠٥ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٩٣٩    /    تعداد نمایش : ١٤٤خروج
دسترسی ها

 

پیوند ها
  • از من بپرسید
  • عنوان