سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧ - 
1 2 3
 
تنها بيمارستان دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با درجه يک عالي.این بیمارستان طرف قرارداد با کلیه بیمه های درمانی می باشد.  

 

منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 163616
 بازدید امروز : 3595
 کل بازدید : 1850857
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.88
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی بیمارستان امام حسین (ع)

اموزش همگانی در هفته جهانی آگاه سازی انتی بیوتیک

سازمان جهانی بهداشت 13 تا 19 نوامبر 2017 مصادف با 22 تا 28 آبان ماه را به نام  "هفته جهانی آگاه سازی آنتی بیوتیک" نام گذاری کرده است.

از آنجا که متاسفانه بخش قابل توجهی از مردم، چندان به ضرورت یا عدم ضرورت تجویز آنتی بیوتیک ها و نحوه صحیح کاربرد این دارو ها آشنا نیستند در هفته ای که بطور خاص به این موضوع اختصاص یافته است فعالیتهای گسترده ای در راستای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی این مقوله مهم اجرا می گردد.

در پی اعلام واحد تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بیمارستان امام حسین (ع) نیز اقداماتی در همین راستا صورت گرفت که این اقدامات شامل : برگزاری کلاسهای آموزش همگانی در درمانگاه ، کلاسهای آموزش گروهی در بخشهای بالینی، نصب پوستر در بخش اورژانس و رادیوتراپی ودرمانگاه های تخصصی ، چاپ پمفلت های آنتی بیوتیک و ارائه به بیماران و همراهان و مراجعین به درمانگاه و واحد تریاژ اورژانس و... بود .

در کلاس های برگزار شده در مورد تعریف آنتی بیوتیک و موارد مصرف و منع مصرف آنتی بیوتیک ، اشتباهات رایج در مصرف آنتی بیوتیک ها ،روش صحیح استفاده از آنتی بیوتیک ، تعریف مقاومت آنتی بیوتیکی  و معایب ایجاد مقاومت آنتی بیوتیکی آموزش داده شد و پمفلت های مربوطه به آنها تحویل داده شد .١١:١٥ - پنج شنبه ٣٠ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٥٧٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٤٩خروج
دسترسی ها

 

پیوند ها