چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧ - 
1 2 3
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 157127
 بازدید امروز : 2483
 کل بازدید : 1537585
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 0.82
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی بیمارستان امام حسین(ع)

عملکرد موفقیت آمیز نخستین استاد ایرانی در هیأت ممتحنه آزمون بین المللی FIPP

 

عملکرد موفقیت آمیز نخستین استاد ایرانی در هیأت ممتحنه آزمون بین المللی FIPP

با دعوت رسمی موسسه جهانی دردهای مداخله ای (WIP) از دکتر مهران کوچک، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، برای نخستین بار یک استاد ایرانی از دانشگاه های کشور عضو هیأت ممتحنه آزمون بین المللی FIPP شد.
هرساله مدرک بین المللی FIPP، در قالب برگزاری آزمون هایی به متخصصین بیهوشی در جهان اعطا می شود. تا کنون ۹ نفر از متخصصان ایرانی موفق به دریافت این مدرک شده اند.
دکتران مهران کوچک عضو هیأت علمی دانشگاه در این باره گفت: آزمون FIPP، توسط موسسه جهانی WIP سه بار در سال و در کشورهای هلند، آمریکا و مجارستان بر گزار می شود. پذیرفته شدن در این آزمون دشواری های خاص خود را دارد و هم اکنون علاوه بر اینجانب، ۸ متخصص دیگر در کشور موفق به اخذ این مدرک شده اند.
وی همچنین با اشاره به فرآیند انتخاب هیأت ممتحنه توضیح داد: موسسه جهانی برگزاری این آزمون به منظور تکمیل هیأت ممتحنه هرساله با بررسی های دقیق و طی یک فرآیند کاملاً علمی، افراد خود را انتخاب می کند که خوشبختانه در سال جاری اینجانب به عنوان نخستین استاد ایرانی در این هیأت قرار گرفتم.
 
 
دکتر کوچک اظهار داشت: این دور از آزمون FIPP، نهم شهریورماه در بوداپست مجارستان برگزار شد که هیأت برگزاری، با اعلام رضایت از نحوه برگزاری عملی و قضاوت های صورت گرفته، مراتب قدردانی خود را اعلام کردند.
این عضو هیأت علمی دانشگاه در خصوص زمینه تخصصی این آزمون اضافه کرد: فوق تخصص دردهای مداخله ای، شاخه ای از رشته دردشناسی است که در آن برای تشخیص دقیقتر و کنترل عوامل درد، ۳ نوع روش تصویربرداری x-ray، ctscan و سونوگرافی انجام می شود. مخاطبان این آزمون بیشتر متخصصین بیهوشی هستند تا توانایی آنها در مطالعه این نوع تصویر برداری محک زده شود.
به گفته دکتر کوچک، این آزمون از سه مرحله تشکیل شده است که در وهله نخست، داوطلب باید به ۱۰۰ سوال چهار گزینه ای پاسخ دهد و در مرحله دوم ۴ عامل درد به طور تصادفی بر روی یک جسد ارائه می شود و در مرحله سوم نیز دو Case برای داوطلب تشریح می شود که وی ضمن تشخیص، باید اقدامات تخصصی خود را تشریح کند. سطح قبولی در این آزمون بین ۶۰ تا ۶۵ درصد می باشد.
دوره ریاست شعبه موسسه WIP در ایران دو ساله می باشد که دکتر کوچک پس از این دوره، هم اکنون نائب رئیس شعبه ایران WIP می باشد. وی هم چنین بر افزایش اقدامات به منظور دستیابی متخصصان بیشتری از کشور به مدرک FIPP تأکید کرد.
 


١١:٠٢ - يکشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٥١٥٢٤    /    تعداد نمایش : ٣٦٦خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
مرکز پزشکی،آموزشی و درمانی امام حسین(ع)

آدرس :تهران -خیابان شهید مدنی
تلفن : 73430 - 021

فکس: 77557069 -021

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز پزشکی ،آموزشی و درمانی امام حسین(ع) می باشد.